fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Audyt BHP

Komu potrzebny jest audyt BHP?

W pierwszej kolejności PRACODAWCY! Z mocy prawa to na nim ciąży dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy na terenie zakładu. Ta odpowiedzialność jest egzekwowana szeregiem przepisów (np.: art. 220 kodeksu karnego, mówiącym o odpowiedzialności karnej pracodawcy). Może także grozić stratami materialnymi, niewypłaceniem ubezpieczenia oraz roszczeniami poszkodowanych i ich rodzin.

 

Audyt BHP

Celem audytu BHP jest ochrona zdrowia i życia pracowników. Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, nieodzowna jest wiedza i świadomość pracodawcy. Ta zaś bez gruntownej analizy faktycznego stanu bezpieczeństwa nie jest możliwa. Nie ma tu znaczenia, czy jako pracodawca jesteś właścicielem dużej czy małej firmy. Audyt pozwoli Ci spojrzeć oczami specjalistów na faktyczny stan bezpieczeństwa i higieny pracy w Twojej firmie.

Pamiętaj! Niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności. Zdecyduj się na audyt. Przeanalizujemy i podpowiemy, co zrobić, by poprawić stan bezpieczeństwa w Twojej firmie.

Na czym polega audyt BHP?

Audyt jest ,,spojrzeniem z boku” i jednocześnie formą oceny. Daje ona odpowiedź na pytanie o to, jak firma, którą zarządzasz, spełnia wymagania w zakresie zgodności warunków pracy z obowiązującymi przepisami BHP.

Forma i zakres audytu są ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Może być on przeprowadzony jednorazowo lub cyklicznie. W ramach audytu proponujemy m.in. sprawdzenie:

  • stanowisk pracy pod kątem istniejących zabezpieczeń, instrukcji BHP, procedur i zagrożeń wypadkowych,
  • oceny ryzyka zawodowego pod kątem wymagań wskazanych przez Państwową Inspekcję Pracy czy Sanepid,
  • spełnienia takich wymogów jak aktualne badania lekarskie oraz szkolenia BHP,
  • jakie działania prewencyjne podejmuje firma, by zmniejszyć ilość wypadków przy pracy,
  • jak działa systemu pierwszej pomocy w praktyce,
  • wyników badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia występujących w środowisku prac.

Efektem audytu jest raport, który przedkładamy i omawiamy ze Zleceniodawcą. Naszym celem nie jest wytknięcie błędów czy zaniedbań, ale wskazanie obszarów, które wymagają poprawy. Na koniec podpowiadamy rozwiązania, które mogą się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy w firmie.

Audyt może mieć charakter jednorazowego zlecenia lub cykliczny, objęty przez usługę, jaką jest stała obsługa firm w zakresie BHP – wówczas jest on dla klientów bezpłatny. W przypadku jednorazowego zlecenia cena jest ustalana indywidualnie na podstawie zakresu audytu.

Nie zwlekaj! Podstawą działania jest dobry plan. 

Brak nadzoru bhp
nadzór nad rozładunkiem
nadzór nad bezpieczeństwem pracowników
bhp w akcji
Apteczka pierwszej pomocy
Analiza stanu bhp
ryzyko zawodowe na budowie
ryzyko porażenia prądem