fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Ćwiczenia z ewakuacji

Podstawa prawna:

Obowiązek przeprowadzania próbnej ewakuacji obiektu istnieje już od 2003 r. Przepisy wymagają od właścicieli i zarządców okresowego sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji dla całego obiektu. Narzucają też obowiązek praktycznego przeprowadzania ćwiczeń z ewakuacji budynku. 

Od 2010 roku ćwiczenia takie należy przeprowadzać:

  • co 2 lata – w obiektach przeznaczonych dla ponad 50 osób, które są jego stałymi użytkownikami i nie zostały sklasyfikowane do kategorii ludzi ZL IV,
  • raz w roku – w obiektach, w których jednocześnie przebywa zmieniająca się cyklicznie grupa powyżej 50 użytkowników. Sytuacja ta dotyczy w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich.

Szkolenie i ewakuacja ppoż

Uwaga! Ćwiczenia należy przeprowadzić w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.

Dlaczego ćwiczenia z ewakuacji są tak ważne?

  • Ćwiczenia pozwalają administratorowi (właścicielowi) obiektu wcześniej rozwiązać problemy, które mogą zaistnieć podczas pożaru lub innego zagrożenia.
  • Ćwiczenia przygotowują użytkowników budynku do prawidłowej, samodzielnej ewakuacji, prowadzonej przed przybyciem straży pożarnej.

Jeśli nie wiesz, gdzie w Twojej firmie jest wyznaczone miejsce zbiórki, gdzie jest główny wyłącznik prądu lub gazu oraz jakie zasady ułatwią przeprowadzenie sprawnej ewakuacji – TO SZKOLENIE JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE! Nie czekaj, aż wybuchnie pożar. Bądź przygotowany na zagrożenie, bo możesz wiele stracić!

Dla podniesienia rangi ćwiczeń z ewakuacji dodatkowo łączymy je z symulacją ewakuacji osób poszkodowanych. Ćwiczenia prowadzimy z udziałem Straży Pożarnej! Zapraszamy też na nasze szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dla kogo przeznaczone są ćwiczenia?

Ćwiczenia z ewakuacji uzupełniają szkolenia przeciwpożarowe i są przeznaczone dla właściciela, administratora oraz użytkownika obiektu! Osoby te odpowiadają w pierwszej kolejności za ewakuację.

Głównymi odbiorcami ćwiczeń są jednak wszyscy użytkownicy obiektu. Osoby te muszą dowiedzieć się, jak praktycznie przebiega ewakuacja i zgłębić związane z nią zasady bezpieczeństwa.

Ćwiczenia z ewakuacji obejmuje też realizowana przez nas obsługa firm w zakresie ppoż.. Po ich przeprowadzeniu przedkładamy Zleceniodawcy raport i podpowiadamy rozwiązania, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w obszarze ppoż.

W przypadku braku ćwiczeń konsekwencje mogą być BARDZO POWAŻNE!

Nie czekaj aż ,,pech” cię zaskoczy! Jeśli chcesz być profesjonalistą – BĄDŹ PRZYGOTOWANY!