fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla firm

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla firm są dedykowane osobom odpowiedzialnym za obsługę apteczek w miejscu pracy oraz wytypowanym do udzielania pomocy w zakładzie.

Zgodnie z art. 2091 kodeksu pracy pracodawca jest obowiązany wyznaczyć pracowników do tego typu zadań.

Art. 44 ust. 3 Rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy określa natomiast, że pracodawca powinien powierzyć obsługę punktów pierwszej pomocy oraz apteczek na każdej zmianie wyznaczonym pracownikom po odbyciu szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Samo wyznaczenie pracownika do tego zadania nie wystarczy. Osoba odpowiedzialna, oprócz wiedzy, musi posiąść odpowiednie umiejętności. Można je nabyć tylko pod okiem doświadczonych specjalistów.

szkolenia dla firm

W naszym zespole są to zawodowi ratownicy medyczni, instruktorzy i specjaliści od medycyny ratunkowej. Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, podobnie jak szkolenia przeciwpożarowe z elementami pierwszej pomocy, prowadzimy w formie ćwiczeń z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu (m. in. fantomu osoby dorosłej możliwością monitorowania prowadzonych działań czy AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego).

Po odbyciu szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej kursanci będą potrafili prawidłowo przeprowadzić kontrolę czynności życiowych, wezwać pomoc oraz wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. W programie 8-godzinnego kursu uczestnicy dowiedzą się także, co zrobić, gdy trzeba pomóc osobie z padaczką, zawałem serca lub takiej, która uległa wypadkowi w pracy związanemu z urazami (np. skaleczenia, załamaniami czy porażeniem prądu).

Czas i formę zajęć dostosujemy do Państwa profilu działalności.